Uus pluus ja ahvenad

September 21st, 2011

Kui ma päeval arvuti taga tööd teen, mängib seltsiks Kuku raadio. Igapäevase reklaami ohvrina läksin täna Sadama Turule, mis asub Tallina Sadama mustas majas ehk ühes endises terminalis (vabandust, tähetähist ei mäleta). Isutasin kala järele ja mõtlesin, et sealt ehk saab.

Üüratult laia valikut polnud. Sadama Rimis on teinekord valik märksa suurem. Kalata ma siiski ei lahkunud ja ostsin neli päris pontsakat ahvenat. Sel hetkel ma veel täpselt ei teadnud, mida nendega peale hakkan. Küll päev selgitab. Teadsin vaid seda, et supiks mitte.

Paar päeva tagasi ostsin Abakhanist pluusikanga. Mulle hullult meeldivad kuivanud rooside värvid ja just niisuguseid toone see kangas kannab. Lõpliku fassongi sai uus pluus töö käigus.

Kuivanud rooside värvides pluus

Kuivanud rooside värvides pluus.

Nüüd edasi ahvenatest. Neid oli kokku neli. Oli seepärast, et praeguseks hetkeks, kui ma kõike kirja panen, on alles kaks.

Rookisin need puhtaks, panin kaanega pannile ja raputasin sisse NOMU kalamaitseainet. Kui ma ei eksi, siis saab seda Stockmannist. Tõsi, mina tõin kaasa reisilt Islandile paar aastat tagasi. Purgi sisse saan nüüd panna midagi vajalikku. Kalade peale puistasin tunde järgi meresoola ja veel veidi kalamaitseainet, alla valasin pisut õli ja vett ning lisasin paar loorberilehte. Seejärel ahju.

Roogitud ahven

Roogitud ahven.

Ahjus oli see kraam 45 minutit.

Küpsenud ahven

Küpsenud ahven.

Mis muud, kui sööma. Nagu ma ennist juba mainisin, neljast kaks on otsas. 🙂

Comments are closed.