Tuunitud heegelnõel

February 11th, 2013

Tere, üle hulga aja!

Olen siin tegelenud igasugu asjadega – kudunud paar tosinat mütsi uue raamatu sisse, pildistanud, paar raamatukujundust trükikotta saatnud, maamaja päeva arhiivi tarbeks üles filmimas käinud, ja mida kõike veel…

Laupäeva õhtul hakkasin kotti heegeldama. Nr 2,5 PRYM heegelnõel, lõng Schachenmayr Nomotta Brilliant. Lõngavööl soovitatakse küll 3,5–4 nõela, aga koti puhul oleks tulemus liiga lödi. Ei meeldi. Samast lõngas heegeldasin 2010 aasta lõpus oma arvutikoti, mis tänaseks juba päris kantud välimusega on.

Täna asusin kotisangade kallale ja äkki tundsin – appi, kui ebamugav. No mitte ei taha seda nõela enam näpuvahel hoida. Kõige rohkem häiris nõela kinnihoidmiskoha lamenduse peale pimetrükis pressitud (tasapinnast kõrgemal) nõela number. Uskumatult ebamugav. Ja et see nii äkki segama hakkas?!

Tõmbasin lahti sahtlikese Fimo polümeersavi varudega (soetatud multifilmide tegemise aegu), võtsin tükikese punast ja vormisin heegelnõela keskpaika paksenduse, pistsin ahju ja 15 minuti pärast tundsin sellest puhast rõõmu. Nõela numbrit küll enam ei näe, aga silm on sirkel ja punane meenutab tegu.

Heegelnoel

Tuunitud heegelnõel.

Tegelikult on Cloveri ergonoomilise käepidemega heegelnõelad (Jaapan) minu meelest parimad, aga just seda numbrit pole ma endale veel soetanud. Küll edaspidi jõuab.

Silt Soera Talumuuseumile

Pühapäeva saatsin mööda Soera Talumuuseumile n-ö laadasilti tehes. Tegelikult saab see oma esimesed ristsed turismimessil.

Tehnika: aplikatsioon
Taust: linane kangas
Materjalid: käsitöövilt, must villane lõng
Töövahend: õmblusmasin

Soera-silt

Soera Talumuuseumi (Hiiumaa) laadasilt.

joon450

Comments are closed.